Pied a Terre

Realizācija: 2014
Autori: M.Ābele, M.Jaunromāns, G.Andersone

Neliels mājoklis vēsturiskā namā Rīgas klusajā centrā. Daudzo dzīvokļa pārbūvju rezultātā nama vēsturiskā esence tikusi iznīcināta, tādēļ autori izvēlējušies radīt dzīvokļa plānojumu neatkarīgi no nama sākotnējā plānojuma. Dzīvokļa funkiconālās zonas savirknētas viena aiz otras pēc mūsdienu anfilādes principa.
2015 gada Arhitektūras gada balvas žūrijas vērtējums:
Dzīvoklis ar savu atjautīgo funkcionaluitāti, interjera detaļu kvalitāti un smalkajiem būvgaldniecības risinājumiem ir vērā ņemams pieteikums Eiropas metropolēs pazīstamajam, bet Rīgā vēl pagaidām netipiskajam Pied-a-terre dzīves telpas formātam. (Tā, burtiski tulkojot, ir “kāja pie zemes”” – neliels pilsētas dzīvoklis, kurā tā īpašnieks, kurš pamatā dzīvo citur, apmetas īsu pilsētas pameklējumu laikā. Taču tas nav brīvdienu mājoklis.) Atsaucoties uz vēsturisko pēctecību, kurā projekts realizēts, tas mūsdienīgi apspēlē klasisko anfilādes principu, bet sasuacas ar mūsdienīgas – racionālas, lakoniskas, komfortablas dzīvojamās vienības projektēšanas principiem vidē, kurā jau zudis vēstruiskās substances smalkums.

Lofts Rīgā

Projekts: 2011
Realizācija: 2012
Autori: M.Jaunromāns, M.Ābele, E.Berga, D.Gertners

Apvienojot nelielu Rīgas centra pagalma ēkas augšstāva dzīvokli ar dzīvošanai nepiemērotu bēniņu telpu, iepriekš šaurajos apsktākļos iegūts plašums – jauna telpiska struktūra bez zemo griestu sajūtas, ko mūsdienu pilsētas mājokļu tipoloģijā pieņemts dēvēt par loftu. Pārbūves priekšlikums tika radīts, pasūtītājam uzticoties arhitektu skatījumam. Izmantojot populārākās mūsdienu interjera idejas, lofts ir orientēts uz mūsdienu pilsētas profesionāļu auditoriju, kas dzīves vidi veidos, negaidot ilgu individuālo risinājumu savam minimālisma stila mājoklim. Tāpat kā tēlniecībā skaidras formas attēlojumam tradicionāli izmanto baltu marmoru, arī mūsu lofta telpiskā struktūra, atgriežoties pie minimālisma, arī baltās krāsas niansētu izmantošanu uzsver telpiskas proporcijas, detaļu skaidrību un savstarpēju saskaņu. Akcenti tiek likti gan uz atsevišķiem apdares materiāliem, gan uz kopējo telpu saskaņu – sienas plakņu un ailu, telpu gabarītu savstarpēju veiksmīgu mijiedarbību. Te iekodēti vairāki zonējuma scenāriji – pirmajā līmenī projektēta sabiedriskā zona ar virtuvi un papildu istabu, kas varētu būt gan kabinets, gan viesu guļamistaba, otrajā līmenī atrodas dzīvokļa saimnieku guļamistabas zona ar guļamistabu un vannas istabu, kā arī universāla priekštelpa.

Savrupmāja Berģos

Projekts: 2010 – 2011
Realizācija: 2013 – 2014
Autori: M.Jaunromāns, M.Ābele, D.Gertners

Privātmājas jaunbūve Juglas ezera krastā tika pasūtīta kā formāla šeit esošās 20.gadsimta 50.gados celtā ēkas pārbūve. Agrākā nama pamatu kontūra definēja jaunbūves apjomu. Mājas telpu vertikālo plānojumu ar izteiksmīgu kāpņu risinājumu četros stāvos noteica skaistais skats uz ezeru un vakara saules gaita.

Zitas māja

Projekts: 2018-2019
Realizācija: 2019-
Autori: M.Jaunromāns, M.Ābele, L.Daņiļēviča, E.Šopiak

Esošas 90os gados celtas “līvānu” mājas pārbūves projekts Dobelē.